News

F.O.B. dočasně(?) naživo bez bubeníka!

Dlouholetý a zakládající člen táborských F.O.B., bubeník Márty, se rozhodl odejít z pódia do ústraní, ne však kapelu úplně opustit.

Hlavním důvodem je Mártyho náročná práce, která neumožňuje se plně připravovat na koncerty a nadcházející turné. Márty se nevzdává a věří, že když se situace byť jen mírně zlepší, letní festivaly odjede kapela opět s živým bicmenem. Do té doby však plánované koncerty, které jsou součástí turné k nové desce REAP WHAT YOU SOW, odjede s automatickým bubeníkem, pojmenovaným MARTY II. Studio Drums.
„Popravdě tuhle otázku již řeším více jak rok. Jak skloubit mou náročnou práci s rodinou a přitom se ještě aktivně věnovat kapele. Naneštěstí pro kapelu jsem měl několik zahraničních služebních cest, kvůli kterým jsem musel zrušit koncert a zároveň  mi znemožnily se připravit na blížící se turné. Koncerty rušit rozhodně nechceme, ale dlouhodobě je moje situace už neúnosná. Proto jsme zvolili toto nouzové řešení, kdy použijeme stopy bicích ze studia a ty pojedou na koncertech z PC. Z kapely ovšem neodcházím, budu se nadále věnovat marketingu a PR, stejně tak jako merchandise v našem shopu.“
Márty založil F.O.B. v roce 1995 spolu ještě s tehdejším kytaristou Koučem, basákem Corbowem a kytaristou Bendisem. Zpěvák Hans, který byl u založení kapely také, odešel hned půl roku po založení. S kapelou Márty nahrál 3 demonahrávky a 5 CD, z nichž poslední REAP WHAT YOU SOW vyšlo právě letos v březnu pod METALGATE records jako netradiční příloha rockového magazínu SPARK.

Datum: 27. 3. 2013
domovská stránka domovská stránka    Seznam aktualit Seznam aktualit